Read Sonunda Herkes Yalnız by Hasan Özkılıç Free Online


Ebook Sonunda Herkes Yalnız by Hasan Özkılıç read! Book Title: Sonunda Herkes Yalnız
Loaded: 2550 times
Reader ratings: 3.2
The author of the book: Hasan Özkılıç
Edition: Kırmızı Kedi
Date of issue: April 2014
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 15.86 MB
City - Country: No data

Read full description of the books:Hasan Özkılıç, öykücülüğümüze kendine özgü üslubuyla, tanıttığı dünyalarla farklı bir soluk getirenlerden. İlk öyküsünün yayınlanmasının kırkıncı yılında hazırladığı bu yeni kitabındaki öykülerin içinden incecik geçen 'yalnızlık' ve 'ıssızlık' izleği ve o izleğin çevresinde örülen dünyalar, hepimizin zaman zaman karşılaştığı küçük yaşantıların buruk, kırık yansıması. Kalabalıklar içinde kaybolanların sıradan ama önemli öyküleri. İnsanın, nerede, kiminle olursa olsun kendi iç dünyasına mahkûm olduğunun, kendi yalnızlığından beslenip kendi ıssızlığının bekçisi sayıldığının öyküleri buradakiler. Hasan Özkılıç, küçük şehirlerden, küçük dünyalardan düşündürücü insan portrelerini, yaşam kesitlerini yalın, süsten uzak bir anlatımla verirken öykülerinin gerçekçi temellerini, duyguları göz ardı etmeden beslemeyi biliyor.


Download Sonunda Herkes Yalnız PDF Sonunda Herkes Yalnız PDF
Download Sonunda Herkes Yalnız ERUB Sonunda Herkes Yalnız PDF
Download Sonunda Herkes Yalnız DOC Sonunda Herkes Yalnız PDF
Download Sonunda Herkes Yalnız TXT Sonunda Herkes Yalnız PDFRead information about the author

Ebook Sonunda Herkes Yalnız read Online! Hasan Özkılıç, 1951 yılında Iğdır’da doğdu. Orta ikinci sınıfa kadar burada eğitim gördü. Ailesi, 1968 yılında Manisa’nın Turgutlu ilçesine işçi olarak göçtü. Eğitimine burada devam etti. 1973 yılında Turgutlu Lisesi’nden mezun oldu. 1974 yılında Ege Üniversitesi İşletme Fakültesine kaydoldu, bu okulu 1980 yılında bitirdi. 70’lerin başında yazmaya başladı. İlk öyküsü 1974 yılında Demokrat İzmir Gazetesi’nde yayımlandı. Daha sonra öyküleri, Çıkış, Edebiyat Cephesi, Küçücük, Öykü, İnsancıl, Evrensel Kültür, Gerçek Sanat, Adam Öykü, Agora, Yelkovan, Notos Öykü gibi dergilerde yayımladı. Yazarın ilk kitabı Kuş Boranı 1998 yılında İnsancıl Yayınları’ndan çıktı. Şerul'da Beklemek adlı kitabı 2002, Orada Yollarda adlı kitabı 2005, Gönlümüm Şirazesi Bozuldu adlı kitabı da 2008 yılında Can Yayınları'ndan çıktı. “Gönlümün Şirazesi Bozuldu” adlı kitabıyla, 2008 yılında 22. verilen 2007 Milliyet Gazetesi Haldun Taner Öykü Ödülü’nü aldı. Yazar, 2000/2005 yılları arasında İzmir’de, Agora Yeni Binyıl Edebiyat Sanat Kültür Dergisi'ni 45 sayı yayımladı, derginin yayınını Aralık 2005 ayında dondurdu. Yazarın, “Kuş Boranı” adlı kitabından "Bir Yanı Yaralı", “Orada Yollarda” kitabından, "Güzel Günler İçin” adlı öykülerinden Erden Kıral, (2008 yılında) “Vicdan” adlı uzun metrajlı filmi sinemaya uyarladı. Film, 2008 yılı Ekim ayında vizyona girdi. Filmde, Nurgül Yeşilçay, Murat Han, Tülin Özen, Nazan Kesal gibi oyuncular oynadı. Vicdan filmi, Antalya Altın Portakal Film yarışmasında, Nurgül Yeşilçay en iyi kadın oyuncu, görüntü yönetmeni en iyi görüntü, kurgu dalında en iyi kurgu ve makyaj dalında da en iyi makyaj olmak üzere, dört ödül aldı…

Yine yazarın Şerul’da Beklemek adlı kitabından, “Adı Kargalarda Saklı” öyküsünü, yönetmen Özcan Alper, “Moto Guzzi” adıyla senaryolaştırıldı, 2007 Kars Altın Kaz Film Festivali’nde düzenlenen ve yarışmayla seçilen, beş “Kar Öyküsü” kapsamında seçilen öykü, 2008 yılında, yine o yörede kısa film olarak çekildi. Bu kısa film diğerleriyle birlikte 2008 yılında aynı festivalde gösterildi… Yazarın kızı Öykü, 2000 yılında doğdu.


Reviews of the Sonunda Herkes Yalnız


MASON

Very controversial Vpechalenija

ALEXANDER

Something a favorite author wrote.

ELIZA

Light fiction for Cloudy day

ETHAN

Reality has surpassed expectations.

LUCY

Useful book, lots of information
Add a comment
Download EBOOK Sonunda Herkes Yalnız by Hasan Özkılıç Online free

PDF: sonunda-herkes-yalnz.pdf Sonunda Herkes Yalnız PDF
ERUB: sonunda-herkes-yalnz.epub Sonunda Herkes Yalnız ERUB
DOC: sonunda-herkes-yalnz.doc Sonunda Herkes Yalnız DOC
TXT: sonunda-herkes-yalnz.txt Sonunda Herkes Yalnız TXT